Як зібрати човен: накачування човна ПВХ та підготовка його до спуску на воду

Набридло рибалити з берега і складати велику рибу в баночку з-під майонезу! І ось ви вирішуєте купити надувний човен, вибираєте модель, робите замовлення. Дбайливо упакований в коробку плавзасіб доставлено. Скоріше б на рибалку! Хочеться взяти сумку для перенесення, в якій знаходиться ваш новий надувний човен, і...

Не поспішайте. Усього кілька хвилин теорії - і ви дізнаєтеся, як зібрати човен ПВХ і підготувати його до спуску на воду. Ми впевнені: у вас, напевно, є особистий список ідей на тему "як витратити дорогоцінний час на природі". І нудна метушня з плавзасобом явно до нього не входить. Подана послідовність дій ідеально підходить для надувного човна ПВХ Ладья. Однак вона буде вам корисна і в тому випадку, якщо ви власник човна ПВХ іншої торгової марки.

Як зібрати човен: почнемо спочатку

Ви вже на березі? Знайдіть відносно рівне містечко і дістаньте згорнутий плавзасіб із сумки для перенесення. Розгорніть, розкладіть.

- Тепер вставте днищовий настил (сланевий килимок або слань-книжку), якщо у вас надувний човен зі сланню.

Як накачати надувний човен - човни Ладья

Ви - власник Ладьї? Вітаємо: більше не потрібно робити додаткові рухи тіла. У випадку з моделлю від інших виробників може знадобитися закріпити слань за допомогою спеціальних кріплень;

- Проверніть повітряні клапани у положення "закрито" (у нового човна ПВХ вони зазвичай відкриті). І - починайте: накачування човна проводиться з носової частини;

- Коли носова частина плавзасобу майже накачалася, вставте в пази стаціонарне сидіння. Тут Ви можете подивитися відео про те, як це робиться. Доведіть справу до кінця та переходьте до кормової частини.

Надувний човен Ладья - накачування носової та кормової частини

Важливий аспект: якщо балони накачані не до кінця, сидіння можуть випадати з пазів!

Але повернемося до питання "як накачати човен", а точніше – до кормової частини. Послідовність дій тут така сама, як і у випадку з носовою частиною. Підкачали – вставили сидіння – довели справу до кінця.

Як надути човен з рухомими або надувними сидіннями

Ви вирішили купити надувний човен Ладья найостаннішої моделі, оснащеної надувними сидіннями? Для вас, а також для власників човна ПВХ з рухомими сидіннями, наступна інформація: в обох випадках сидіння вставляються вже після того, як плавзасіб повністю надутий. Хоча рухоме сидіння можна встановити і на етапі первинного підкачування. Відео установки рухомої сидічки знаходиться тут.

Як встановити рухоме сидіння - надувний човен Ладья зі зсувними сидіннями

При цьому надувне сидіння надимається прямо в човні. У напівнакачаному стані воно вставляється на місце, яке ви для нього визначили. І вже там доводиться до стану "сел – і пливи".

А ось надувне крісло можна накачати і на березі, а потім просто вставити його в плавзасіб:

Як встановити надувне крісло в човен - надувний човен Ладья

Швидке накачування човна ПВХ або Трохи про клапани

Повітряні клапани можна відкрити, якщо ви хочете накачати човен максимально швидко і при цьому у вас ручний чи ножний насос. Чому не зробити це одразу? Тому що при електричному насосі (беремо його для прикладу) не має значення, відкритий клапан або закритий. У наконечника такого насоса є пази, які самі відкривають клапан. Коли ви виймаєте наконечник, клапан автоматично закривається.

У випадку зі звичайним ножним або ручним насосом, відкритий повітряний клапан залишається відкритим. Ви виймаєте насос – і частина повітря виходить назовні. Захисна функція клапана – можливість ручного орієнтування – обертається недоліком, якщо не знати про те, що його можна відкривати/закривати самостійно. Тому зазвичай ми рекомендуємо закривати клапан перед початком накачування човна ПВХ Ладья.

Альтернативою (і відповіддю на питання Як надуть човен максимально швидко, якщо немає електричного насоса) буде наступна послідовність:

- Відкрийте повітряний клапан, вставте в нього наконечник ручного або ножного насоса;

- Легко та швидко накачайте балон;

- Вийміть наконечник (частина повітря вирветься назовні; це нормально) та закрийте клапан;

- Знову вставте наконечник та доведіть балон до повністю накачаного стану.

Повторіть для другого та третього балонів. Готово! Залишилося прикріпити весла і навісний транець (якщо у вас човна з навісним транцем), вставити сидіння (див. вище), закріпити двигун (якщо ви - власник моторного човна), - і можна вирушати в плавання.

Як спустити човен на воду - надувний човен Ладья

Тепер повернемося ненадовго до повітряних клапанів. Якщо при накачуванні балонів повітря так і намагається їх покинути, коли Ви виймаєте перехідник для насоса з клапана, можливо, справа в тому, що цей клапан досі відкритий. Подивіться, будь ласка: відео демонструє роботу з повітряними клапанами:

УВАГА! Експлуатація човна при тиску в бортових відсіках, що перевищує номінальний тиск, призводить до різкого зниження терміну служби човна.

Ми сподіваємося, що цей огляд допоміг вам дізнатися, як зібрати човен та підготувати його до спуску на воду. Майбутнє накачування човна ПВХ, як і раніше, викликає у вас питання? Зателефонуйте нам. Грамотні консультанти допоможуть розібратися з нюансами!

(096) 888-05-66

(099) 137-55-99