При лові коропа добре використовувати кукурудзу. Її люблять екземпляри середніх розмірів і із задоволенням їдять величезні красені - переможці рибальських змагань. Крім наживки та прикорму (детальніше про це трохи нижче), Вам знадобиться 3,6-4,5-метрове вудлище. Чому таке? Тому що снасть більшої довжини незручно тримати при виведенні великої риби. А короткіша модель не дозволить Вам втомити коропа.

Професійні рибалки для лову риби вважають за краще купити надувний човен, що гарантує комфорт і мобільність у процесі. Проте початківцям можна обійтися без неї. Зате під час упіймання коропа доведеться врахувати безліч факторів, що впливають на успіх. Це місце, час, забортна температура, переваги, снасті, та багато іншого. Давайте розглянемо їх докладніше!

Вибір місця для лову коропа

Короп - теплолюбна, невибаглива і дуже полохлива риба. Про свою присутність у водоймищі він заявляє характерними сплесками на водній поверхні. Часто на світанку можна почути захоплююче човгання і хрускіт тростини, що поїдається рибою. Шукати коропа треба в тихих, порослих очеретом затоках з неспішним перебігом. Великі особини мешкають саме там, під захистом водних рослин та корчів.

лов коропа з човна пвх - вибір місця

Зазвичай ця риба залягає в ями замуленого чи глинистого дна. Дуже рідко вона виходить у відкриту воду на середину водойм. Тому лов коропа кращий з берега або з містків. Насадку він, як правило, бере з дна, а значить, доведеться вибирати місця, де лов не стане скрутним.

Лов коропа з човна: переваги та недоліки

Наявність човна ПВХ у господарстві – величезний плюс. З її допомогою можна вибратися в тихе містечко подалі від рибалок-конкурентів. Власне плавзасіб дозволяє взяти з собою все необхідне, і навіть трохи більше. А ще на човні можна оперативно обійти відразу кілька перспективних «крапок», і підгодувати рибу в кожній із них.

Важлива перевага для тих, хто вирішив купити надувний човен: тепер Ви зможете виходити на середину досить великих і глибоких водойм і ловити коропів там. Вибирайте такі акваторії, рельєф днища яких поцяткований затишними ямами. Там ховаються справжні трофейні екземпляри! Щоправда, треба врахувати: щоб підманити таке диво, підгодовування знадобиться не менше 25 кг.

вибір човна пвх для коропової риболовлі - лов коропа з човна

Недоліком полювання на коропа з човна є той факт, що риба ця дуже обережна. Необережний стукіт весла об борт, скрип уключин або вібрація слонів-килимка при пересуванні по плавзасобу здатні налякати довгоочікуваний видобуток. Щоб цього уникнути, ми рекомендуємо купити надувний човен з ПВХ із суцільним жорстким дном - слань-книжкою.

Прикорм при лові коропа

Чому риба має клювати саме там, де ви за нею полюєте? Правильно: тому, що Ви створили їй для цього всі умови! Важливим фактором при лові коропа є підгодовування. Найчастіше використовуються:

- гранули (пеллетси). Їх виготовляють з рибного та пшеничного борошна з додаванням вітамінів, рослинної (соєвої, соняшникової або лляної) олії, конопель, сухого молока та пивних дріжджів. Потім їх склеюють за рахунок кукурудзяної клейковини;

-  Бойли. Вони засновані на соєвій, кукурудзяній та пшеничній муці, цукрі та солі. У бойли додають різні підсилювачі смаку;

- Різного роду ароматизатори, зокрема й феромонові добавки.

Все це легко можна купити в будь-якому профільному магазині.

насадки та наживки для лову коропа з човна пвх влітку

Бажаєте заощадити?

Прикорм для лову коропа легко приготувати і вдома. Існує безліч рецептів на цю тему. Можна взяти, наприклад, у рівних пропорціях кукурудзяне борошно, подрібнене вівсяне печиво, панірувальні сухарі, суміш кукурудзяних, вівсяних і пшеничних перемелених пластівців, половинну норму печива «Топлене молоко» і стільки ж перетертого смаженого арахісу. Додайте у суміш півторну норму кукурудзяної крупи. Зволожте її. Додайте привабливості за допомогою ароматизаторів і сформуйте кулі завбільшки з велике яблуко. Прикорм готовий!

Поплавальні снасті для коропа

При лові коропа важливу роль відіграють і поплавці, вибір яких залежить від умов, місця риболовлі та передбачуваного розміру видобутку. До основних снастей можна віднести матчеву і махову вудки, а також штекер.

Якщо ви розраховуєте видобути коропа невеликого розміру (масою від 1 кг до 2 кг), то цілком підійде будь-який елемент вищезгаданого тріо вудок. Необхідно подбати лише про те, щоб параметри волосіні (а саме зусилля на розрив) відповідали вашим очікуванням щодо розміру риби.

Мрієте про повноцінний трофей? Тоді Вам не обійтися без матчової вудки (з довжиною вудилища від 4 м до 6 м). Знадобиться також безінерційна котушка, оснащена фрикціоном і байтраннером. Монофіл діаметром 0,3-0,35 мм послужить оптимальною основною ліскою. 20-см-й відрізок волосіні завтовшки 0,28-0,32 мм стане дуже прийнятним повідцем (він повинен бути тоншим за основну частину волосіні, - у разі невдалої підсічки обірветься саме він, а основна лісу залишиться з Вами). Комплект доповнить гачок № 3, виконаний із сталевого дроту діаметром 0,7-0,72 мм.

Ви можете використовувати волосяну схему монтажу приманки або найпростіше наживлення на гачок. Форма поплавця може бути різною. Головне, щоб мав максимально тонкий кінчик. При вантажопідйомності, наприклад, 3-5 м, його розмір може бути досить великим. А параметри його помітності (забарвлення, яскравість та ін.) залежать виключно від Вашої пильності.

Насадки та наживки для лову коропа

Взимку (в холодну пору року) лов коропа чудово проводиться на насадку тваринного походження. Підійдуть личинки хруща або опариші, рачне м'ясо або земляні черв'яки, а також великі комахи, мотиль.

Влітку ця риба віддає перевагу вегетаріанській їжі. Тісто, пропарений або консервований горох, консервовану кукурудзу (особливо Бондюель, як не дивно), перловку, пшеницю та бойли. А ще коропи люблять звичайну пшоняну кашу з маслом.

Для успіху риболовлі, пам'ятаючи про те, що короп дуже вибагливий у їжі, варто запастися різними варіантами прикорму та приманок. Великі зерна зазвичай парять на молоці і використовують для затримання коропа вагою близько 4-х кг. Можна насаджувати і по 2-3 невеликі крупинки на один гачок, тільки не знизу, а зі спинки зерна. Для риби середнього розміру вистачить і однієї крупинки - враховуйте розмір рота передбачуваного видобутку.

Маленький секрет: якщо Ви пригодовуєте сипучою сумішшю, а як насадку плануєте використовувати важче приманку, приспайте обережність коропа. З цією метою перед початком закидання снасті підкиньте в зариблене місце трохи схожих по вазі та об'єму підгодівельних кульок. Витримайте паузу. Додайти ще. Тепер можна починати: лов коропа буде особливо успішним, якщо риба вже звикла до легкого струсу водної гладі!

Коли короп клює краще?

Навесні короп починає годуватися на мілинах-плато при прогріванні води до +15°С. Влітку та восени в ходу глибоководні брівки. Успішний лов коропа передбачає необхідність попереднього вивчення знайденої Вами водойми. Це пов'язано з тим, що існують водойми, де клювання спостерігається виключно після закінчення нересту, але є й такі, де лов коропа забезпечений протягом усього часу. Експериментуйте, і пам'ятайте про своєчасне підгодовування!

Лов коропа великих розмірів у спеку можлива при прогріванні води аж до +22 ° С і більше. Найбільш активне клювання риби спостерігається з світанку до 11 години. Дрібний короп приблизно рівно клює з 8-ми і до 10-ї ранку, а також з 17-ї години аж до заходу сонця. У моросячу та похмуру погоду короп може клювати весь день. Однак при різких перепадах температури він втрачає активність, - тоді замість рибалки простіше зайнятися чимось іншим. Наприклад, організувати веселі покатушки з друзями: